METODY

Komplexní kineziologický rozbor


Komplexní kinezioogický rozbor slouží jak k prevenci obtíží s pohybovým aparátem, tak k úspěšnému odhalení příčin Vašich obtíží.Komplexní diagnostika je postup, který umožňuje hodnocení stavu motoriky ( pohybové zdatnosti) jedince. Je důležitý pro rozbor a diagnostiku bolestivého stavu a pro sestavení úspěšné terapie

Komplexní diagnostika pohybového aparátu se zkládá z:

  • vyšetření aspekcí (vyšetření celkového držení těla pohledem)

  • vyšetření palpací (vyšetření napětí měkkých tkání pohmatem)

  • vyšetření základních pohybových vzorů ( jak se Váš pohybový aparát chová při běžných denních činnostech)
  • vyšetření pohyblivosti páteře a periferních kloubů
  • vyšetření reflexních změn
  • podologické vyšetření ( vyšetření nohou)

  • ergonomické vyšetření

Kineziologický rozbor je vhodný pro všechny problémy s bolestmi v oblasti pohybového aparátu

Dynamická neuromuskulární stabilizace 

( DNS)

princip DNS

   DNS koncept je založen na vývojové kineziologii. Jde o logickou úvahu, jakým způsobem lze využít znalosti vývojové kineziologie pro diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému.DNS "se zabývá" našimi pohybovými stereotypy a to jak kvalitními, tak i těmi nekvalitními, které vznikají v průběhu našeho života již od ranného dětství v prvním roce života, či nesprávným užíváním těla v denních činnostech, pohybu, sportu v pozdějším věku.A tady se pak DNS snaží ntento špatný stereotyp přeprogramovat v našem CNS ( centrální nervová soustava - mozek, mícha) ,a přes principy vývojové kineziologie optimalizovat naše pohybové chování.

   Vývojová kineziologie je závislána geneticky podmíněných pohybových programech v CNS.Tyto programy se díky zrání CNS aktivují a řídí systém posturální ( držení těla proti gravitaci) a systém lokomoční ( vykonávající pohyb). U schopnosti udržet posturu ( správné držení těla) mluvíme o schopnosti aktivovat tzv. HLUBOKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM PÁTEŘE (HSSP).

   Pokud svaly HSSP nefungují ideálně, dochází k rozšíření svalového napětí i na svaly, které jsou primárně určeny kpohybu ( lokomoci). Pokud na tyto svaly CNS klade nároky i držení těla (posturální), dochází k jejich přetížení a je otázkou času, kdy dojde ke vzniku funkční poruchy v podobě např. bolesti, blokády, svalové dysbalance... nebo k jejich strukturálnímu  poškození ( přetržení svalových vláken, šlachy apod..). Tato funkční či strukturální poškození mají zpětně vliv na posturální funkci HSSP čímž vzniká "začarovaný kruh".

   HSSP musí optimálně reagovat na určitou situaci ( klek, stoj, chůze, zvedání břemen...). Jakákoli zátěž okamžitě ovlivňuje tělo a tělo na tuto situaci musí reagovat. Systém musí udržet klouby centrované ve správném postavení.To znamená, že kloubní plochy jsou zatížené rovnoměrně a jsou tedy chráněny před předčasným opotřebením.ZároveŇ svaly v oblasti kloubů jsou v nejoptimálnějším a ekonomickém napětí. To znamená, že není jedna svalová skupina aktivní více než druhá a nevzniká tak svalová dysbalance.Navíc je každý pohyb vykonáván s co nejnižší ekonomickou zátěží. Zapojování svalů a svalových skupin musí být ekonomickyco nejefektivnější pro svalovou souhru. Proto, aby mohl být pohyb vykonávaný ladně a čistě, musí být dobře zajištěná stabilizace trupu a kloubů,ze kterých pohyb vychází.


Léčebná tělesná výchova LTV


   Cílem tohoto cvičení je normalizace nebo podstatné zlepšení pohyblivosti postižených částí těla a náprava motorických poruch.Fyzioterapeut provádí ošetření na základě kineziologického rozboru.Součastně průběžně sleduje reakce klienta a přizpůsobuje tomu výběr vhodných rehabilitačních technik.Individuální cvičení je zaměřeno na korekci držení těla, úpravu svalových dysbalancí, aktivaci hlubokého stabilizačního systému, protažení zkrácených svalů,nácvik správných pohybových stereotypů. Zvolení vhodné metodiky závisí na stavu pohybového aparátu a na zdravotním stavu klienta. Cvičení je vhodné jako prevence problémů pohybového aparátu a pro zpevnění svalového korzetu.

   Léčebná tělesná výchova tvoří podstatnou část náplně práce fyzioterapeuta.Na základě vyšetření a zhodnocení stavu pacienta stanoví fyzioterapeut rehabilitační plán.Ten pak realizuje s využitím pohybové, manuální a fyzikální terapie.

   Vlastní cvičení je zaměřeno na správné držení těla, odstranění příčin bolesti zad, terapii poúrazových stavů,léčbu pohybových omezení po cévních mozkových příhodách a zvyšuje celkovou kondici. Součástí léčebné tělesné výchovy je rovněž instruktáž a zácvik nemocného a jeho rodinných příslušníků.

Cvičení je individuální nebo skupinové.

Myofasciální a mobilizační techniky


   Měkké a mobilizační techniky páteře a periferních kloubů jsou nejdůležitější a nejvíce používané techniky pro léčení bolestivých myofasciálních spoušťových bodů (triggerpoints), což jsou přesně lokalizovaná místa ve stažených kosterních svalech. Tato místa jsou charakterizována spontaní bolestí nebo bolestí při pohybu. V komplexní léčbě bolesti je použití těchto technik základní volbou.Svalové spoušťové body jsou charakteristické pro tzv. myofasciální bolestivý syndrom, který může být spojen s jiným neuromuskulárním onemocněním, mechsanickým přetížením nebo psychickým stresem.Je to nejčastější bolestivé svalové onemocnění.

MOBILIZACE KLOUBŮ -  je to postupné zvyšování pohybu v kloubu. Provádíme ji jemnými opakovanými pohyby na hranici možného pohybu, tedy těsně před dosažením předpětí v kloubu.Při opakování pohybu se nevracíme do středního nebo výchozího postavení, ale pokračujeme v dosažené hranici pohybu. Během mobilizace cítíme, jak se pobyb uvolňuje a blokáda se buď zmenší, nebo při lehké blokádě zcela zmizí.

   Při mobilizační terapii se navrací hybnost periferních kloubů a páteře technikou do správného postavení. Nejčastěji se používá při funkčních kloubních blokád,které jsou bolestivé, omezují pohyb a vedou ke svalovým spasmům atd. Cílem ošetření je uvolnění pohybového segmentu, obnova vůle kloubů, ale i úprava svalového napětí a ošetření tzv. spouštěcích bodů.

MYOFASCIÁLNÍ TECHNIKY nebo také techniky měkkých tkání věnují pozornost všem měkkým tkáním, tj. nejenom svalům,ale i kůži, podkoží a fasciím. Reflexní změny (funkční poruchy) v těchto povrchnějších vrstvách měkkých tkání není klasická olejová masáž většinou schopna cíleně ovlivnit, jelikož jedině ošetřením nasucho je možné ošetřit jednotlivé vrstvy zvlášť. Terapie uvolňuje a relaxujestažené svaly, zvýší cirkulaci krve, žilní a lymfatický tok  a stimuluje reflex protažení fasciálních tkání, které vytvářejí formu svalům a orgánům v těle,  a tím předurčují jejich funkci. Hlavním cílem myofacsciálních technik však není jen uvolnění a relaxace ztuhlých tkání, ale hlavně uspořádání napětí v měkkých tkáních takovým způsobem, aby již nadále nedocházelo k tuhnutí a přetěžování těchto bolestivých částí těla.



SENSOMOTORICKÁ STIMULACE


Sensomotorická stimulace ( SMS ) patří mezi metodyzaložené na neurofyziologickém podkladě.Tyto metody využívají základní schopnost nervového systému, plasticitu ( tvárnost, proměnlivost) , kterou mozek ani při nejrůznějších poruchách neztrácí ( vždy jsou zachované alespoň funkční rezervy). Proto při poruše jednoho pohybového vzorce lze tento vzorec senzoricky stimulovat a tím jeho poruchu léčit a funkci obnovovat. Tedy zjednodušeně řečeno, narušený vzorec lze v mozku upravovat díky výše uvedené plasticitě centrální nervové soustavy.

Základní principy SMS

Sensomotorická stimulace využívá principů motorického učení.Jejím cílem je znovu obnovit pohybové stereotypy, které mozek přestal automaticky využívat, aby se dosáhlo plné automatické aktivace svalů a aby byl pohyb koordinovaný a co nejméně náročný pro tělo.Dalo by se tedy říci, že není principem cvičit svaly, ale cvičit mozek, který poté svaly ovládá a zpětně kontroluje jejich aktivitu. Důležitou součástí této metody je také stimulace proprioceptivního vnímání.Propriocepce je smyslové vnímání jednotlivých částí těla a vnímání polohy a pohybu v určitém segmentu.Propriocepce je často narušena úrazem či dlouhodobější jednotvárnou činností, kdy těo dostává impulzy a jeho pohyby jsou omezeny jen pro určité pohybové stereotypy.Sensomotorické cvičení pomocí správné svalové aktivity pomáhá k odstranění svalové nerovnováhy, rozbití špatných pohybových stereotypů a obnovení správného držení těla ve stoji, vsedě  a při všech Vámi přirozenýchpohybových činnostech.

Jak cvičení probíhá

Postup cvičení v rámci terapie je velmi individuální. Cvičení postupuje podle metodické řady a náročnost cviků se zvyšuje postupně tak, aby byly využity všechny možnosti pro úpravu funkčních poruch pohybového aparátu. Velmi důležité je dbát na kvalitní provedení cviku ( zachování správného držení těla ). Není tedy důležitá délka cvičení, ale je zásadní, aby cvičení bylo prováděno dobře. Jelikož nebude tělo zprve zvyklé na tento druh cvičení, je typické, že rychle přichází únava a třes svalů, což je jasnou známkou propřestávku ve cvičení.

Využívám tyto sensomotorické pomůcky:

  • BOSU Balance Trainer
  • Flowin
  • Velké míče
  • Overbally
  • Úseče
  • a další labilní plochy


FLOWIN


   Moderní systém cvičení přicházející ze Švédska, kde byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. Flowin dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity.Je založen na přirozených, plynulých pobybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost vašeho těla.

Jak to funguje?

   Flowin je cvičební nástroj a tréninkový koncept zároveň. Je složen z velké desky (tréninkové plochy) a sady malých podložek pod ruce, nohy, kolena a lokty. Při cvičení se využívá jenom hmotnosti vlastního těla, působílí jako přirozený odpor. Cviky mají charakter koncentrovaných frikčních pohybů, ketré se vykonávají pomocí tření podložek o tréninkovou plochu. Intenzita zátěže  odpovídá hmotnosti těla a tlaku, který je při cvičení vyvíjen.Tato unikátní metoda cvičení, na které je Flowin založen byla patentována jako Friction Training.


Frikční trénink

Zábavně - frikční trénink na rozdíl od běžných fotness aktivit uvolněný charakter.Může se provádět kdykoliv a kdekoliv. Flowin nabízí více než 300 různých cviků, které se mohou libovolně variovat a kombinovat.

Do hloubky - flowin posiluje hlavně střed těla, svaly upínající se na pánev a na obratle. Tréninkem se procvičují vnitřní partie svalových systémů, které dělají vaše tělo rychlejší ohebnější a vytrvalejší.

Přirozeně - při tréninku se využívá pouze hmotnost vlastního těla. Ta slouží jako přirozená zátěž, která tělo nepřepíná a zbytečně nezatěžuje klouby.

Efektivně - flowin při každém cviku aktivuje několik svalových skupin najednou. Na kvalitním procvičení celého těla proto stačí 20 minut!

Bez limitů - nezáleží na tom, kolik vám je a v jaké jste kondici.S flowinem může cvičit uplně každý!

Zaručený výsledek -  flowin je maximálně jednoduché, a proto geniální a opravdu účinné cvičební náčiní.Prostorově úsporné a snadno přenositelné.Můžete ho použít všude, kde je trocha volného místa. Doma i jinde. Je to univerzální trenér, fyzioterapeut, posilovna či fitness v jednom.

Vlastnosti - na které je flowin zaměřen jsou správné držení těla, aktivace hlubokého stabilizačního systému a zvýšení výkonnosti.Následně pomáhá k rozvoji koordinace,rovnováhy, síly, rychlosti vytrvalosti, obartnosti, pohyblivosti, výbušnosti, flexibility, stability, rytmu, hbitosti, symetrie, akcelerace výkonu a v neposlední řadě také redukce hmotnosti a formování postavy.





KINEZIOTEJPING

(kinesio taping)

Kineziotejping je metoda,která se používá na léčené bolesti svalů, vazů a kloubů, ať už se jedná o namožené,  ntažené či oslabené svaly, různé otoky  nebo bolesti kloubů.Touto metodou lze rovněž léčit boloestivé jizvy, stavy po traumatických operacích a široké uplatnění nachází metoda u sportovců všech odvětví.

   Kineziotaping vyvinul koncem druhé poloviny dvacátého století v Japonsku lékař Kenzo Kase.Během následujících let se kineziotaping rozšířil do celého světa.Stal se součástíléčby nejen sportovců.


Aplikace koneziotejpu

   Elastická páska je aplikována  na postižené místo tak, že umožŇuje přirozený pohyb v plném rozsahu, oslabenému svalstvu zajistí potřebnou podporu a stabilizaci, stimuluje svatstvo a nervová zakončení a díky pevnému,ale pružnému nalepení lehce přizvedává kůži a spojenou tkáň. To umožňuje  volný přítok krve a dalších tělních tekutin do svalu a kolem něj. Zanícené tkáně  jsou tak lépe čištěny vnitřním léčebným procesem našeho těla, bolest rychleji odeznívá a následné hojení je rychlejší.

   Aplikace je možná jak na svaly tak na fascie, vazy a klouby. Tejpy neomezují pohyblivost, ponechávají se až 7 dnů, lze se s  nimi běžně sprchovat. Jedinou kontraindikací je alergická reakce či případné problémy s kůží jako je lupénka, plísně či ekzém.

Kineziopejping se používá jako:

  • svalová technika  - nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšení trvalý průtok krve a lymfy (prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy).
  • ligamentózní technika - je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů.
  • fasciová technika - tato technika normalizuje svalové napětí.
  • lymfatická technika -zamezuje opakované tvorbě lymfedémů ( zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povechových tkání).
  • korekce jizev - strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní
  • technika mechanické korekce - odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu ( např. při tenise se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé fukčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí

Nejčastější použití:

  • bolesti šlach a svalů
  • nestabilita kloubů
  • bolesti páteře
  • tenisový liket
  • bolesti po úrazech kloubů
  • syndrom karpálního tunelu
  • relaxace namožených, natažených nebo natržených svalů
  • stimulace oslabených nebo naopak uvolnění ztuhlých svalů
  • zredukování bolesti, otoků, modřin
  • korekční techniky

Účinky kineziologického tejpu:

  • zmírňuje bolesti
  • podporuje svaly v pohybu
  • uvolňuje nahromaděnou lymfatickou tekutinu
  • koriguje postavení
  • zlepšuje kinestetické povědomí držení těla



REBOX - PHYSIO

CLASSIC

CO JE REBOX

Rebox-Physio Classic ( dále jen "Rebox") je neinvazívní transkutánní elektroterapeutický přístroj. Rebox je efektivní v léčbě akutní a chronické bolesti a v rehabilitaci pohybového aparátu a neurologických onemocnění.

Rebox je celosvětově užíván v rehabilitační a sportovní medicíně, fyzioterapii, ortopedii, neurologii a algeziologii. Mezi hlavní efekty reboxové terapie patří analgetický, myorelaxační a antiedematózní účinek.

PRINCIP

V reboxu jsou generovány specifické elektrické obdolníkové impulzy o frekvenci 2-4 kHz. Reboxové proudy jsou transkutánně přivedeny do léčené oblasti dotykem malé neinvazívní léčebné elektrody, zatímco pacient drží obvykle v ruce druhou válcovou elektrodu, čímž dochází k uzavření elektrického obvodu.

   Díky elektrochemickým změnám v tkáňovém mikroprostředí dochází během několika sekund ke korekci lokální acidózy v léčené oblasti (analgetický efekt), zvýší se mikrocirkulace krve a lymfy (antiedematózní efekt), a je pozorovatelný myorelaxační efekt.

ÚČINKY REBOXU

  • Analgetický efekt - ústup bolesti
  • Myorelaxace - uvolnění svalového napětí
  • Antiedematózní účinek - zmírnění otoku

INDIKACE

Rebox je efektivní v těchto hlavmích případech:

- Léčba akutní a chronické bolesti

  • bolesti zad (vertebrogenní algický syndrom)
  • bolesti kloubů
  • posttraumatické bolesti
  • akutní svalová přetížení
  • entezopatie (úponové bolesti)
  • osteoartróza
  • dna
  • patní ostruhy
  • pooperační bolesti

- Rehabilitace pohybového aparátu

  • svalový hypertonus a spazmy
  • omezená hybnost

  • posttraumatické otoky

 - Urychlení hojivých procesů

  • poranění šlach
  • pooperační rány

KONTRAINDIKACE

Obecně by rebox neměl být aplikován v případech, kdy u pacientta nebyla prokazatelně diagnostikována příčina klinických obtíží. Aplikace reboxu by měla být v těchto případech zahájena až po objesnění etiologie chorobného stavu.

Rebox by neměl být aplikován v těchto případech\.

- Lokální kontraindikace

  • porušení kožního krytu (otevřená rána, kožní vřed apod.)
  • akutní zánět kůže nebo podkoží
  • hluboká žilní trombóza (diagnostikována nebo suspektní)

- Celkové kontraindikace

  • implantované elektrické zařízení (kardiostimulátor, ICD, hluboká mozková stimulace apod.)
  • těhotenství
  • epilepsie
  • maligní nádorové onemocnění (diagnostikované nebo suspektní)
  • šok a další závažné systémové patologické stavy


INDIVIDUÁLNÍ STÉLKY FORMTHOTICS

     Lidská noha je svou strukturou a funkcí jedinečná, odlišná od končetin ostatních živočichů včetně primátů. Poskytla nám stabilní základnu pro efektivní vzpřímený pohyb na dvou končetinách a tím uvolnila naše ruce pro používání nástrojů a s jejich pomocí nám tak umožnila pracovat a ovlivňovat okolní prostředí v němž jsme žili a žijeme. Dá se říci, že to byl právě proces na jehož konci se zrodila lidská noha, jenž nastartoval evoluci směrem k Homo Sapiens, dominantnímu živočišnému druhu planety Země.

     V ovlivňování okolí jsme dokonce tak úspěšní, že se nám v poslední době podařilo změnit velikou část přirozeného zemského povrchu po němž se pohybujeme tisíce let a pokrýt jej tvrdou plochou vrstvou. Za tak krátkou dobu v porovnání s evolučním vývojem se naše noha nepřizpůsobila a tak se projevují nejrůznější problémy a komplikace pohybového aparátu. Až třetina civilizované společnosti má za svůj život vlastní přímou zkušenost s bolestmi nohou, pat, achilovky, kolen, bederní či krční páteře. Jejich základem může být nesprávné postavení a funkce nohy při stoji, chůzi či běhu.

FORMTHOTICS SYSTEM™ pomáhá tyto problémy řešit. Jak? Pomocí individuálně upravené ortopedické stélky, která zlepší postavení nohy v kontaktu s podložkou. Lepší postavení nohy tedy zlepšuje funkci nohy a v konečném důsledku znamená menší či rovnoměrnou zátěž pro jednotlivé struktury pohybového aparátu. Tedy méně obtíží, méně bolesti, snažší pohyb, lepší výkon atp.

     Nesprávné pohybové návyky, nekvalitní boty, nadváha, nevhodný sport, rodinné dispozice - to vše hraje pro to, aby většinu z nás nohy bolely, aby se křivily, aby přestaly sloužit. Na obrázku vidíte, jak málo stačí: nesprávná poloha chodidla ovlivní postavení kotníku, poté rotace kolene a hned poté se o slovo hlásí bolest kyčle. A důvod může být mnody jen ve výběru boty.

      Boty jsou totiž vyráběny sériově, stejně tak jako rádoby ortopedické stélky z obchodu. Jsou totiž vyrobeny na průměrný tvar nohy! Každá noha je ale jedinečná, tak jako je každý člověk jedinečný.
Proto si novozélandští sportovní ortopedi nechali patentovat speciální stélky Formthotics, které lze individuálně zhotovit a vymodelovat na míru Vaší nohy, přímo do vašich bot v několika minutách.

     Jedinečná a patentovaná "zadní část stélky ve tvaru kapky" vytváří patní jamku. Byla vyvinuta a vylepšována dlouhodobým výzkumem a vývojem. Dr. Charlie Baycroft z Nového Zélandu spojil své znalosti a zkušenosti z oblasti sportovní a myoskeletární medicíny s názory podiatrů a dalších odborníků a vytvořil Formthotics.

Proč nosit Formthotics ?

  • Zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel po podložce

  • Ideálně podpírají nožní klenbu, zabraňují vychylování nohou v botách zevně, dovnitř i do rotace, přesně vedou nohy v ose pohybu, omezují možnost úrazu zejména v oblasti kotníku a kolena

  • Podstatně zlepšují stoj, chůzi běh včetně rychlých startů i náhlých brždění, ulehčují odraz i dopad

  • Svojí pružností tlumí otřesy, chrání nosné klouby, páteř, šetří Achillovy šlachy, zlepšují činnost žilně svalové pumpy

  • Jsou velmi pohodlné a lehké, oddalují únavu dolních končetin

  • Jsou hygienické, antistatické, snadno se čistí

  • Slouží jako izolant proti teplu a chladu

Životnost Formthotics

Životnost stélek Formthotics je obvykle podstatně vyšší než životnost standardní obuvi.

Údržba Formthotics

Stélky Formthotics se omyjí mýdle, jemným kartáčkem a teplou vodou. Po opláchnutí a vysušení ručníkem se vrátí zpět do bot.

Výběr správného typu.

Formthotics se vyrábí v různých typech a různých hustotách, pro různé činnosti, sporty a problémy pohybového aparátu.

Modelace Formthotics

Stélky Formthotics se za tepla tvarují do bot a provede se též otisk vašich nohou do stélek. Na základě podiatrického vyšetření se dají vložky déle doupravovat a tím je možné ovlivnit řadu problémů nohou a celého pohybového aparátu.

Co řešíme?

  • dysbalance v obrazu chůze
  • vady nohou - vrozené, poúrazové stavy
  • plochá noha
  • vbočené palce
  • bolesti pat
  • otlaky, mozoly
  • kladívkovité prsty
  • rozdílná délka končetin
  • příčně, podélně plochá noha
  •  ORTOPEDICKÁ OBUV DUX

    Rehabilitační a zdravotní obuv DUX z Duflexu má velmi široké použití. Hlavní předností obuvi DUX je materiál, ze kterého je obuv DUX vyrobená. Jedná se o měkký a poddajný materiál patentovaný německou firmou Chung Shi s názvem Duflex.

    Obuv DUX z Duflexu je velmi lehká a chůze v této obuvi je velmi šetrná k vašim končetinám. Duflex tlumí nárazy při chůi, což je vhodná prevence před bolestmi kloubů, dolních končetin a zad.

    Relaxační obuv DUX je vyrobena z originálního materiálu DUFLEX s ojedinělými viskoelastickými vlastnostmi. Právě použitý materiál DUFLEX odlišuje boty DUX od ostatních výrobků. Díky němu DUX dokonale tlumí / absorbuje otřesy a poskytuje tak úlevu přetíženým kloubům pohybového aparátu. Zároveň, díky pocitu mírné nestability, nutí tělo k vyrovnání vzpřímeného postoje a k jeho opakovaným korekcím. Minimalizují únavu a pocity těžkých nohou. Dostatečný prostor pro prsty snižuje riziko vzniku HALUX VALGUS. Jsou  ideálním řešením na problémy s PATNÍ OSTRUHOU. Jak ukázaly výsledky testování německého časopisu ÖKO -TEST (07/2008), materiál DUFLEX je ojedinělý i tím, že z něho nedochází k uvolňování karcinogenních látek které mohou pronikat do těla přes pokožku nohou.

    Obuv je vyráběna v různých tipech jako plné nazouváky s možností  pásku přes patu, nazouváky otevřené, žabky, balerinky.... a samozřejmě v mnoha barevných variacích.

    Vyšetření nohou systémem PodoCam


    Podoskopie je moderní vyšetřovací metoda umožňující diagnostiku ortopedických vad a deformit nohou. Postavíme-li se bosýma nohama na skleněnou / příp. akrylátovou/ desku podoskopu, objeví se na její opačné straně věrný tlakový obraz našich nohou - tlaková mapa. Rozdílné tlaky jednotlivých částí chodidla se při zatížení / stoji/ zobrazují v podobě barevného snímku, který je potom základem pro počítačové vyšetření nohou systémem PodoCam.


    Systém PodoCam sestává z podoskopu, dvou polohovatelně nastavitelných webkamer a originálního softwaru, který umožňuje snímaní nohou zezadu a plosek zespodu. Záznam statiky /ve stoji/ i dynamiky /při chůzi "na místě" / lze snadno zálohovat, příp. odeslat e-mailem nebo uložit na flash.

    https://www.rehabilitace.info" title="Zdravotní magazín">Katalog rehabilitací</a>
    Vytvořeno službou Webnode
    Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky